BUM2022 – zhrnutie

V sobotu 21.Mája sme zažili príjemné chvíle počas nášho bežeckého podujatia Behu ulicami mesta Námestova.

Počasie nám prialo a množstvo bežcov z okolia si tak mohlo vychutnať beh našim mestom. Tohtoročná trasa bola zmenená a aj atraktívnejšia pretože viedla novovybudovaným cyklochodníkom popri Oravskej priehrade. Práve tu sa bežci mohli schladiť a skryť pred slnkom.

Spolu nás vyštartovalo 231 zaregistrovaných bežcov z toho 89 detí, 63 odbehlo kratšiu 5km trať a 79 odbehlo 10km trať.

Na úvod si svoje súťažné behy odbehlo až 89 žiakov. Predškoláci (2017 a mladší) bežali trať 100 m a z víťazstva sa tešili Zuzana Šimeková z Námestova a Richard Jurčák z Mútneho.

Mladší žiaci boli rozdelení do troch kategórií 6-8 rokov, 9-11 rokov, 12-13 rokov. Medzi 6-8 ročnými, ktorí bežali 200 metrov boli najrýchlejší Dorota Holmíková z Vavrečky a Vladimír Mikula z Námestova. V kategórii 9-11 ročných žiakov, ktorí bežali trať 300 metrov si víťazstvo vybojovali Nela Vošková z Námestova a Viktor Chajdiak z TT Vavrečka. V poslednej kategórii 12-13 ročných žiakov ktorí bežali trať 500 m zvíťazili Ema Hajdučíková z Námestova a Richard Miklušák z TT Vavrečka.

Starší žiaci (14-15 roční) bežali trať 1000 metrov a najrýchlejšie ju zvládli Lenka Malinková zo Zákamenného a domáci pretekár Šimon Voška.

Po žiakoch sa na hromadný štart všetkých ostatných kategórií postavilo dohromady 141 bežcov. Ako prví začali do cieľa prichádzať bežci z krátkej 5 km trate. Najrýchlejšie ju odbehol dorastenec Samuel Florek z BK Dolný Kubín, ktorý zdolal druhého Ľubomíra Záhumenského z klubu ActiveLab (Muži I.) a tretí skončil ďalší dorastenec Martin Buc z TT Vavrečka. Najlepšou dorastenkou bola Alexandra Jadroňová z Ťapešova. Medzi juniormi sa z víťazstva tešili Alžbeta Bucová z TT Vavrečka a Matúš Štraus z Oravskej Polhory.
Kategóriu Ženy I. ovládla Lucia Sirotiarová, v kategórii Ženy II. zvíťazila Erika Majdišová z Tvrdošína a v kategórii Ženy III. sa z víťazstva tešila Ľubomíra Maxová z Rabče.
Kategórii Mužov II. dominoval Marián Chajdiak z TT Vavrečka a v kategórii Muži III. zvíťazil domáci pretekár Peter Čučka.

Na hlavnej 10 km trati sa očakával tesný súboj najlepších Oravských bežcov. Naša najväčšia hviezda Mário Košút z TT Vavrečka však hneď od začiatku nastolil tempo, ktorému sa ostatní bežci nedokázali prispôsobiť. Majo tak s časom 33 minút a 35 sek. vyhral s náskokom 2:40 minúty pred Tomášom Smolkom z ŠK Bziny a o ďalších 10 sekúnd pred Dávidom Matisom z klubu 4runners Námestovo (všetci kategória Muži I.).
Najrýchlejšou ženou bola s časom 43:55 min. Miroslava Strežová z BK Dolný Kubín (Ženy I.), ktorá zdolala Jarmilu Kakusovú z KB Breza (Ženy II.) 44:57 min. a tretiu Dominiku Valkovú z Rabče (Ženy I.) 45:51 min..

Medzi juniormi na hlavnej trati zvíťazil celkovo siedmy Matej Graňák z Oravanu Oravská Jasenica.
V kategórii Muži II. jasne dominoval Andrej Páleník z Dolného Kubína, ktorý zdolal Mareka Vošku z KB Breza a Petra Malinku zo Zákamenného.
V kategórii Muži III. si už tretie tohtoročné víťazstvo v OBL-ke pripísal Patrik Skurčák z klubu James, ktorý predbehol druhého Ladislava Sventeka zo Skalitého a tretieho Jána Jankolu z Jankola Run Teamu. Medzi Mužmi nad 60 rokov bol najrýchlejší Štefan Verníček, pred Pavlom Florekom a Jiřím Malinkom (všetci zo Zákamenného).
V kategórii Ženy II. zvíťazila vyššie menovaná Jarmila Kakusová, ktorá porazila druhú Adriánu Kormaňákovú z KB Breza a tretiu Jozefínu Mikolajčíkovú z Novoti
V kategórii Ženy III. zvíťazila domáca pretekárka Beáta Medžová.

Všetci veríme tomu, že sa im páčilo a na ďalší rok prídu opäť.

Motiváciou im môže byť aj ďalšia medaila do zbierky. Spojením medailí z predchádzajúcich dvoch ročníkov a tých ďalších v budúcnosti, si vytvoria mapu mesta Námestova. 

Ďakujeme Vám všetkým za podporu a účasť, bez Vás by tento pretek nebol a aj všetkým ktorí nám prišli pomôcť.

Taktiež ďakujeme svojim partnerom, mestu Námestovu a sponzorom, ktorí prispeli a podporili túto akciu.

O rok sa opäť postavíme spločne na štart.

Galéria fotiek :

https://photos.app.goo.gl/QE8MaRwggrkuJ7Xc7

Výsledky :

https://www.casomierapt.sk/udalost_vysledky.php?id=855

Váš BUM Tím.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *